Menu

AYRILIK ACISINA İLAÇ NİTELİĞİNDE 10 MADDE

 

Aşk ayaklarını yerden keserken ansızın seni yerle bir edecek gerçek.İşler her zaman istediğin gibi gitmiyor.Mükemmel başlayan ve asla bitmez dediğin ilişkinin bir anda bitmesi veya zaman içinde kavga,huzursuzluk,kafanı kurcalayan sorular nedeniyle mecburen bitmesi ile kendini acının tamda ortasında bulabilirsin. Her ne olursa olsun eğer hala seviyorsan ayrılık acısı kaçınılmaz.Önemli olan bunu en kısa zamanda, daha az hasarsız atlatabilmek.

peki ne yapmalısın?

♥ Ondan haber almayı bırak.Canı ne isterse onu yapsın nerde kiminleyse bundan sanane? Onunla ilgili haber getirenlerden de bir süre uzak dur;çünkü bu senin yararına olmayacaktır.

En büyük sıkıntı sosyal medya! Sıkı bir takip halinde olmayın.Facebook, Twitter, İnstagram gün içinde bin kere kontrol etmek unutmanı zorlaştıracaktır.Birlikte olan resimleri hesabından silip ilişki durmunu değiştir hatta en sağlamı engellemeli veya silmelisin.Ne kadar az haber ,yeni hayata okadar çabuk adaptasyon demektir bunu unutma

Asla ama asla slow müzikler dinleme!Bu acını daha daha tetikleyecektir.Sürekli hareketli pop şarkılar dinlemek geceleri geç uyumamak daha çabuk toparlamana neden olacaktır. Aç bir Demet Akalın ‘Giderli Şarkılar’ kendine gel.Telefonun başında çaresiz bekleme yani 😉

Hani sana festivalde aldığı hala sarılıp uyuduğun ayın, sabah uyandığında baş ucunda duran birlikte gittiğiniz konserin posteri var ya? at işte onları hepsini.Hatta yak sen garanti olsun.Ne de olsa saklamak için bir nedenin yok artık.Baktıkça seni sürekli bunalıma sürüklemesindense olmasalar daha iyi.

Kendine zaman ayır. Kendinle ilgilenmek sana iyi gelecektir. Saçlarına bakım yaptır. Makyaj yaptır .Yani kendine iyi bak. Sakın kendini salıpta bırakma.

Sakın yalnız kalıp yataklar içinde saklanma.Sokağa çık temiz havayı içine çek dostlarınla, arkadaşlarınla buluş ve tadını çıkar. Ailene zaman ayır; ama sakın yalnız kalma.Ve bunu sakın ona duyurmak amaçlı yapmayın sadece kendiniz için yapın!

Sevgiliyken yapamadığınız ne varsa yap.Saçını mor mu yapmak istiyorsun yap. Arkadaşlarla yamaç paraşütü yapmak istiyordun hani? git ve çılgınlar gibi eğlen.Bitiremediğin kitapları oku,dizilerini bitir.

Yeni hedeflerin hayallerin olsun. Artik bunlara odaklanabilirsin.Aşk acısını lehine çevirebilirsin.Hırsın O’na değil hedeflerine hayatınla ilgili yeni amaçlarına olsun.Mesela vucüt yap veya zayıfla.Sigarayı bırak.Uzun zamandır gitmek istediğin keman kursuna başla.

Sürekli kendini suçlamayı bırak.İnsan zaman geçtikçe düşündükçe şunu da yapmasaydım bunuda alttan alsaydım gibi keşke içerikli cümleler kuruyor. Oysa ki şuan barışsanız yine aynı şeyleri söylerdin veya gururundan ödün vermezdin.Aşk acısı seni pozitif insan yapacaktır,aldanmamalısın.Bunun için kendini hırpalamamalısın.İyi anılar yerine kötüleri düşünmek her zaman en iyisidir unutma!

Son olarak sakın ama sakın yeni sevgili için acele etme!Ne istediğine karar vermek için yalnız kalman gerekir.Sabırlı ol.Sen sen ol “çivi çiviyi söker” sözüne itimat etme. Kendini hazır hissetiğini sanıyor olsanda ilişkiye başladıktan sonra, aslında hiç öyle olmadığını göreceksin.İçten içe kıyaslamalarınla hem kendini hemde karşındakini üzeceğinden, sakin olmak en güzeli.

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +