Menu

Escada Taj Sunset EDT

Escada benim tatlı kokularla tanıştığım ilk marka olarak bendeki yeri özel olanlardan.

2009 yılında yurttaki oda arkadaşım her sabah sıkar giderdi ve tüm gün oda mükemmel kokardı. Bunun üzerine merak ettim ve aynısını denedim. Tabii ozamanlar orjinal parfüm kullanmıyordum. Zaman içinde orjinal parfümler almaya başladıkça parfüm sevdalısı biri oldum çıktım.

Escada Collection ile başlayıp, Escada Magnetism, Escada Pasific Paradise ile devam ettim. Daha sonraları çok değer verdiğim bir dostum bana yurt dışından Magnetism bakarken, Escada Taj Sunset’i görüp kokusuna hayran kalınca Taj Sunset’i de almış. İyi ki de almış 🙂

Benim parfüm koleksiyonumun en olmazsa olmaz parfümü Escada Magnetism’ dir. Ne zaman sıksam birileri parfümümü soran ve bir yığın iltifat alırım. Eski bir parfüm olmasına rağmen vazgeçmem; fakat sürekli aynı parfümüde kullanmıyorum. Yazları daha hafif parfümler kullanmak en iyisi, tatlı kokuları sevdiğimden bu biraz daha zor olabiliyor. Taj Sunset’te tam bir yaz kokusu, jelibon kıvamında bir kokusu var. Evet aşırı şekerli ama ağır değil. Portakallı bir lolipopun paketini yeni açtığınızda burnunuza çarpan koku gibi:)

escada-taj-sunset

Parfüm üst notalarında nektarın, mango, kan portakalı barındırıyor. Demin bahsettiğim lolipop örneği bunu onaylıyor sanırım. Direk burnunuza çarpan,beyninizi hemen uyaran keskin bir tatlı kokusu var; fakat çok uzun sürmüyor. Yaklaşık 20 dakika sonra orta notadaki çilek,ahududu ve malay elması kokusu kendini hissettiriyor. Açıkçası ben malay elmasının kokusunu normaldede pek bilmediğim için çok da ayırt edemedim; ama ahududu kokusu ayırt edilmeyecek gibi değil. 1 saat kadar bu kokular kendision  alt notasında bulunan hindistan cevizi,sandal ağacı ve misk notalarına bırakıyor. Son notayı tek tek almanız pek mümkün olmuyor daha çok birleşmiş tatlı hoş bir koku halinde alıyorsunuz.

Kalıcığı konusu ile öyle haftaları bulmuyor elbette yaz parfümü olduğu için gün sonunda tende kokuyu almıyorsunuz; fakat elbiseleriniz en az 1 hafta boyu kokabiliyor.

Ben Escada Taj Sunset ile 2011 yazında tanıştım. O günden beridir her yaz koleksiyonumda var.  Sizin Taj Sunset hakkındaki düşünceleriniz neler merak ediyorum. Benimle paylaşırsanız sevinirim 🙂

Beni sosyal hesaplarımdan da takip etmeyi unutmayın :)♥♥♥

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +