Menu

ESKİ SEVGİLİYİ GERİ DÖNDÜRME YOLLARI

♥ Kız çocuğa çok aşıktı.Çocukta kıza çok aşıktı.İlişkileri ilk 4 ay mükemmel giderken sonraki 3 ay aşırı sorunlu geçmişti.Aslında aralarında ciddi bir sorun yoktu.En azından çocuk böyle olduğunu düşünüyordu.Kız ise eskisi gibi olmadığını ilgisiz davrandığını sürekli hissediyor ara ara dile getiriyordu.Çocuk her seferinde gereksiz alınganlıklar diye nitelendirdi;fakat kız haklıydı.Çocuk artık eskisi kadar sahiplenmiyor onun için endişelenmiyor,başka şeyler ile daha çok ilgileniyordu.Öncelikleri değişmiş sürekli anlayışı kızdan bekleyen,ne zaman bir şeyden fedakarlık yapacak olsa sevdiği kızdan yapar hala gelmişti. Tripleşmeler artmış ve artık kavgalar sonucu uzun suskunluklar iki,üç gün aramadan görüşmeden durabilme evresine gelmişlerdi.Kız artık dayanamadı.Sevgisini sorguladığı adamı terk etmek zorunda kaldı;ama çok aşıktı.Onsuz günler geçmiyordu.Açık havada bile nefes alamıyordu.Arkadaşları sürekli elinden telefonu alıyor aramaması için onu zor tutuyorlardı.Ağlama seansları depresif haller…

Ve bunları yaşarken “Beni hiç mi sevmedi? Neden üzülmüyor? Neden aramıyor?Gerçekten bitti mi diye kendine cevapsız bin tane soru soruyordu.

Canı çok yanmış aşk böcüklerim, hepimiz farklı hikayeler yaşasak da,son geldiğinde hepimiz sonu soru işareti ile biten bir yığın cümle kuruyoruz;çünkü bu yazıyı okuyan herkesin içinde kalan bir şeyler mutlaka var.Can kırıkları dedikleri şey inatla kalbinize batar.Ve her battıkça canınız her yandıkça aramak görmek bir şeyler yapmak isteriz.Sorunda burada başlar.

Sizi kaybetme aşamasına gelmiş insanın bunu zamanında fark edip müdahale etmesi ve bunu düzeltmesi gerekir.Sizdeki değişimi fark etmemiş yada fark edipte bir şey yapmamış biri için yapacağınız her arama her aşk ilanı sizi geri götürecektir.

Bırakın önce bir sizi kaybettiğini fark etsin;fakat bunu sakın ayrılır ayrılmaz başkasıyla bir ilişkiye başlayarak yapmayın.Yapılan araştırmalara göre bu ilişkinin süresi kısa vadeli oluyormuş.Hem bocaladığınız hemde eski sevgilinizi temelli kaybettiğinizle kalırsınız.

Burada anlatmak istediğim şey yokluğunuzu bir anlasın.Siz ilişki süresinde aşırı ilgilendiniz aşırı sevdiniz ve o sizden emindi.Gitmeyeceğinizi asla onu bırakmayacağınızı düşünüyordu.

Ayrılık sonrası ağlamak sızlanmak yerine harekete geçmeye ne dersiniz?Unutmayalım ki erkekler güçlü kadınları severler.

Ayrıldınız ve paniklemeden düşünmeniz gerekiyor.Kafanızda ya temelli bittiyse ya bir daha aramazsa vazgeçerse soruları dönüp dururken bu biraz zor olsa da yapmak zorundasınız.

Asla aramayın!İlk kural bu.Her zaman arayan kavga eden çözüm arayan sizdiniz ve bunun aksi davranışınız onu şaşırtacak ‘ne oluyor ya?’ sorusunu kendisine sormasina neden olacaktir.Sanmayın ki bunun üstüne hemen sizi arayacak koşa koşa size gelecek.Biraz daha beklemeye devam edecektir.

Ikinci yapmanız gereken onsuz olamayan sizin, onsuzda olabileceğini ona göstermektir.’Çokta umrumdasın ölecek değiliz ya’ hissini ona hissettirmek.Nasıl yaa ben onsuz zaten yapamıyorum ki,ya temelli kaybedersem gibi panik cümlelerinizi duyuyorum.Ne demiştik paniklemek yok.Kaybettiğiniz bir şeyi kaybetme korkusu kadar saçma bir şey yoktur unutmayın.Bu noktada paniklemesi gereken siz değilsiniz.

Tabii bu taktikler size karşı az da olsa hisleri olan biri için işe yarayabilir.Sizi gerçekten kafasında bitirmiş biri için değil.

Ondan vazgectiğiniz hissine kapılmalı.Size karşı olan hisleri sizin ondan vazgectiğiniz düşüncesine katlanamayacaktır.Bilirsiniz ki insanlar genelde kaybettigini hissedince değerini anlar.Sizin artık başkasıyla olmaya hazır olduğunuz düşüncesi bile onu korkutacaktır.

Aslında sorun sizi gözden çıkarması gibi bir durumun olması değildir.Sorun sizi ne yaparsa yapsın kaybetmeyeceğini ve bundan güç alarak kafasına estigi gibi davranmasina ragmen sizin onu orda hep beklediginizi bilmesidir.

Orda olmadığınızı göstermek için ulaşımaz olmak zorundasınız.Bir kuzu olduğunuzu sizi bıraktığında kurtların etrafınızı saracağını bilmeli.İlişki esnasında kaybetmemek için herşeyden öyle bir soyutluyorsunuzki daha sonra O’nun sizi kaybetmek gibi bir korkusu kalmıyor.

Üçüncü olarak kendinizle ilgilenin.Bakım yapın kendinize gelin.Sürekli kendinizi yataklara kapatip paspal olmayın.O size aşık olurken neyinizi çok sevdiyse yine sevmesini sağlayın.Aktivitelere katılın,sosyalleşin.Bekleyen modda olmayın.

Yaptığınız hiç bir şeyi gözüne sokmayın,aksine hem gizemli olun hemde duymasını sağlayın..Ayrılır ayrılmaz paylaşılan cok mutluyum edasında ki tüm paylaşımlar,’bana nispet yapiyor’ dedirtecek daha itici olacaktır.Her gün gönderme yapan iletiler videolar şarkılar yok!

Ortak arkadaslar sizinle ilgili haberleri karşı tarafa iletmek ve onunla ilgili size haber taşımak konusunda çok önemli bir noktadır.;ama size kötü bir haberim var.Siz onunla ilgili asla ama asla haber almamalısınız.

Ortak arkadaşlarınızla konusu açıldığında “güzel şeyler yaşadık,benim için onun yeri farklı cokta seviyorum ama ayrıldık ve bitti .Sizde bana artik onunla ilgili haber getirmez konuşmazsanız sevinirim” diyerek konuyu kapatırsanız,sizi arkadasina soran eski sevgiliniz “artık senden bahsetmiyoruz,oda bana böyle dedi” dediğinde karşı tarafta benden vazgeçmiş hissi olusacak ve panikleme modu hızla artacaktir.

Yapmanız gereken içinizden vazgecmeden dışınızın vazgeçmiş göstermesini bilmek 🙂

Ya vazgectiğimi düşünüp oda vazgeçerse diyorsaniz.Cümlenizde belirttiğiniz bendeki yeri ayri seviyorum kısmı onun sizden vazgecmemesi icin yeterli olacaktır.Beni sevmesine rağmen bensiz hayatına devam edebiliyorsa yeni biriyle olmasıda imkansiz değil diye düşünecektir.

Mutlaka harekete geçecektir.

Buraya kadar herseyi yaptınız ve karşınızdaki panikledi,size ulaşma çabasına girdi.Aramadınız şaşırdı.Kendiyle bıraktınız sizi özledi ilişkinizi düşündü.Vazgeçebileceğinizi gördü ve kaybetmemek icin bir şeyler yapmaya karar verdi.

ilk size telefondan ulaşmaya çalışacaktır.Mesaj atacak veya arayacaktır.

Tüm yaşadığınız şu zor süreci başa sarmamak için sazan gibi atlamıyoruz hemen.Ilk mesaja anında cevap verniyoruz 15 20 dk sonra cevap yazıyoruz.Mesajlarda asla laf sokmuyoruz.ilişki hakkında konuşmasına asla fırsat vermiyoruz.

Eğer aradıysa ilk aramada acmiyoruz ikincide açıyoruz ve gayet sıcak bir ses tonuyla mesafeli konuşuyoruz.Hayırdır? nolduuuu? gibi tavırlar sergilemiyoruz.Konuşmayı çok uzatmadan bir bahaneyle kapatıyoruz.Görüşmek isterse ilk seferde görüşmeyi kabul etmiyoruz;ama gorusemem diyerek değil.Gerçekçi bir bahane bularak başka gun gorusueuz diyerek yine cok uzatmadan konuyu telefonu kapatin.

Zaten gercek niyeti sizi kazanmaksa bir daha arayacaktır;ama hazır olmadığı halde ,vazgeçip vazgeçmediğinize dair nabız yoklamak istemişse hemen yelkenleri suya düşürmediğiniz için yine siz kazanacaksınız 🙂

Ve mutlu son artık hiç bir şey yapmanıza gerek yok sadece onun sizi kaybetmemek için yapacaklarını izleyin :))

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +