Menu

EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Bembeyaz dişlerle ağzını kapamadan rahat rahat gülmeyi kim sevmez ki 😉 Gülümsemek bence insana yakışan en güzel aksesuar :))

Çay,kahve ve sigara gibi maddeler dişleri sarartan leke bırakan baş düşmanlar.Ben tam bir çay koliğim bu yüzden günde 3 kere dişlerimi fırçalamak zorunda hissediyorum.Neyse ki sigara gibi bir alışkanlığım yok. Herhalde onu da kullansam günde 10 kere fırçalardım dişlerimi :))

Dişçilere gidip diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz;fakat evde uygulayabileceğiniz,birazdan yazacağım yöntemlerde oldukça güzel sonuçlar alabilirsiniz.

KARBONAT:

Karbonat en bilindik diş beyazlatma yöntemidir.Kahve ve çay lekelerinde ilk yaptığınızda sonuç veren pratik ucuz bir yöntemdir.
Ben karbonatı direkt olarak kullanmaktan çok zeytinyağı ve limonla karıştırıp dişlerimi bu karışımla fırçalamayı seviyorum. Nedeni ise karbonatın diş üzerinde bıraktığı o matlığı zeytinyağı ortadan kaldırıyor ve dilinizi değdirdiğinizde daha kaygan zedelenmemiş bir mine hissi bırakıyor.
Sonuç olarak hangisini yaparsanız yapın dişleriniz beyazlamış olacaktır.Haftada 1 defa uygulayın.Fazlası limondaki asitten dolayı diş minenizi zedeleyebilir.

ÇİLEK:

Belki bazılarınızın bir yerlerden duymuştur çileğin dişte ki etkisini ;ama duymayanlarınız benim ilk duyduğumda “çilek mi? Ne alaka ya?” diyerek verdiğim  tepkinin aynısını vermiş olabilirsiniz.
Çileği püre haline getirdikten sonra diş fırçanıza sürüp dişlerinizi fırçalıyorsunuz.Sonuç parlamış dişler.
Hafta da 1 defa uygulayın.

ADA ÇAYI:

Yukarıda yazdığım 2 yöntem daha bilindikler. Ada çayı ise daha az duyulmuş bir yöntem;ama iyi sonuç veriyor.
1 çay kaşığı karbonat,1 çay kaşığı ada çayı ,1 çay kaşığı tarçını karıştırıp dişlerinizi fırçalayın.Her gece yatmadan önce uygularsanız 1 hafta sonunda tonda ki farkı hissedeceksiniz.

VE SON OLARAK:

Bu sonuncusu benim kendi yaptığım bir karışım. Elma havuç püresini zeytinyağı ve tuzla karıştırıp dişlerimi fırçalıyorum.5 günde 1 uyguluyorum.Sonuç beyaz dişler 🙂

Marketlerde satılan diş beyazlatıcı ürünleri de kullanabilirsiniz;fakat ben evde denen yöntemleri tercih ediyorum.En azından içerisinde ne olduğundan emin oluyorum.

Gülüşünüz hiç eksik olmasın.Güzel kalın.. 🙂

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +