Menu

İlişkilerde Erkekleri Bıktıran Davranışlar

Erkek ve kadının yaratılışı gereği çok farklı yapıda olmasından kaynaklı birbirini anlayamaması doğal bir durumdur. Bunun sonucu olarak da olaylara başka açılardan bakarak, alakasız tutumlar sergileyebilir.

Kadınlar erkeklerin sürekli kendilerini anlamadığından ve olaya hep kendi açısından baktığından şikayet eder. Oysa ki erkek içinde durum aynıdır. Onlar da kadınların kendilerini anlamadıklarını düşünür.

Kadınlar erkekler gibi yüzeysel düşünemez. Bu da sorunların en büyüğüdür. Beyinleri çok işlemcili yüksek hafızalı bir bilgisayar gibi olduğundan, daha derinlemesine,detay içeren bir yığın düşünce akışını hızla gerçekleştirebilir.Erkekler ise daha basit işletim sistemlerine sahip oldukları için olayları daha yüzeysel görürler.

Bunu erkeğin umursamazlığı olarak algılayan kadın ise sebep belirtmeden, hata raporu verir. Erkek en çok bundan sıkılır. Nedenini bir türlü anlayamadığı tripler onu sıkar. Bir sorun varken nedeni sorulduğunda sürekli “yok bir şey” deyip anlatmayan ve her defasında kendisi  anlasın diye bekleyen kadınlardan sıkılır. Arada hatalarının direk söylenmesini ve çözümü birlikte bulmak ister. Bir çok ilişki erkeklerin bu durumdan sıkılmasından dolayı bitiyor.

Erkekler kapalı kutu gibidir. Dertlerini kadınlar gibi anlatmayı sevmez,içine atar ve kendini hazır hissetmeden kimseyle paylaşmaz. Kadınların ise ‘ben herkes değilim’ düşüncesi, karşısındakini sürekli sorgulamasına ve bıktırmasına neden olur. “Bir derdin mi var? Neden susuyorsun?” sorusuna bir kaç seferde cevap alamamasına karşın inatla üzerine gider. Erkek ise hazır olmadığı anda bu kadar üzerine gelinmesinden sıkılır. Kendisinin anlatması için ona zaman verilmesini ister. Kadın yapısı gereği sabırsız olduğundan sordukça sorar.

Paranoya,kıskançlık,sürekli kontrol hali…Evde olduğunu bildiği adamı “Ne yapıyorsun,neden yazmıyorsun?” sorularıyla boğmak ve “Ne haltlar karıştırıyorsun” imasında davranmak erkeği bıktıran bir diğer davranış. Erkekler güvenmiyorsa benimle olmasın düşüncesine sahiptir. Başta dediğimiz gibi yüzeysel ama net!  Eğer onun üzerinde baskıcı kısıtlayıcı bu tavra devam ederseniz, sizden bıkacak ve daralttığınızı söyleyerek ayrılacaktır.

Hesabı genelde erkekler öder; fakat arada kadınında ödemeyi teklif etmesi gerekir. Erkekler bunu içinden gelerek değil de sırf zorunluluktan yapmaya başladıklarında bıkarlar.

Ağlayan kadınlar bıktırır. Sürekli her şeyi ağlayarak çözmeye çalışan, erkeğin ona kıyamamasını kullanan kadınlar erkeklerin algısında kaçılacak kadındır. Ağlamasın diye sorunlarını dahi paylaşamaz hale geleceğinden, kırmamak için ikide bir düşünmekten sıkılacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +