Menu

İstanbul Sapphire Seyir Terası

Selam 🙂

Bugün bir ilk yaparak sizinle bir gezi yazısı paylaşacağım. Bundan sonra gittiğim ve beğendiğim yerlere de sitede yer vermeye karar verdim. Açılışı da Sapphire Seyir Terası ile yapmak istedim.

İstanbul da yaşayıp giden kişi sayısı belki çoktur; ama ben gibi bir türlü fırsat bulupta gidememiş olanlar vardır diye yazmak istedim. Hem belki İstanbul’a gezmek için gelip  ‘Nereye gitsem?’ diye düşünenler için de yararlı olabilir diye düşündüm 🙂

İstanbul Sapphire, 261 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek binası olma özelliğine sahip ve en üst katında bulunan 360 Seyir Terası, İstanbul’u hiç bir yerden göremeyeceğiniz netlikte bir manzarayı gözlerinizin önüne seriyor.

img_9310

İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi 4.Levent’te bulunuyor. AVM içerisinde seyir terasına çıkmak için ,bilet satış gişesi bulunuyor.
Giriş bilet fiyatı; tam 25 TL, öğrenci ve öğretmen ise 18 TL.

Biletlerinizi aldıktan sonra, turnikelerden geçip uzun soluklu bir asansör yolculuğu yapıyorsunuz. Asansörden indiğiniz de karşılaştığınız manzara karşısında resmen büyülenebilirsiniz. Ben baya şaşkınlık içinde bakmıştım. Kaç kere “wow” dedim sayamadım. Belki de sizi benim kadar etkilemez; ama ben bayıldım 🙂

img_1071

Seyir Terası’ndan 3 boğaz köprüsünüde aynı anda görebiliyorsunuz. Yüksek iş kulelerinin bile sizden aşağıda kalması, yolların arabaların tıpkı bir maket gibi görünmesi, Ayasofya’yı ve Adaları bile görebiliyor olmak mükemmel!

img_1072

Her tarafı camlarla çevrili ve cam kenarlarında oturabilmeniz için masa, sandalyeler bulunuyor. Yukarıda istediğiniz kadar oturabilir saatlerce manzarayı izleyebilirsiniz.Saat sınırlaması bulunmuyor.

Dilerseniz 1TL ile çalışan dürbünlerden  yaralanabilirsiniz; ama deneyen biri olarak dürbünlerin sorunlu olduğunu , boşa denememeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Manzarayı arkanıza alıp,bol bol fotoğraf çekilip,çok güzel pozlar yakalayabilirsiniz.

Olur da canınız birşeyler yemek  ya da manzaraya karşı bir şeyler içmek isterse, bunun içinde ayrı bir cafe kısmı mevcut. Biz yukarıda rüzgarın etkisiyle oldukça üşüdüğümüzden sıcak birşeyler içme ihtiyacı duyduk . Tercihimi salepten yana yaptım ve kıvamı,tadı başarılıydı. Cafe fiyatlarını merak edenler için söylüyorum,uçuk rakamlara sahip değil 🙂

Benim Seyir Terası ziyaretim böyleydi. Umarım keyifle okuduğunuz bir yazı olmuştur. Deneyim ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarsanız çok sevinirim 🙂

Dip not: Yukarısı yazları bile serin ve rüzgarlı olduğundan, yanınıza mutlaka üşümemenizi sağlayacak birşeyler almanızı öneririm.

Beni diğer sosyal hesaplarımdan da takip etmeyi unutmayın :)♥♥♥

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +