Menu

İSTANBUL’DA DÜĞÜN FOTOĞRAFI İÇİN MEKANLAR

Düğün fotoğrafları bir düğünün olmazsa olmazları arasındadır. O özel anları birbirinden güzel fotoğrafla ölümsüzleştirmek için dış mekan çekimleri son zamanlarda çok popüler.

İstanbul dış çekimler için en uygun şehir. Çok fazla güzel mekana sahip. Eğer bir İstanbul düğünü yapıyorsanız ve resim çekmek için mekanları araştırıyorsanız. Bu yazım sizin için 🙂

İşte birbirinden şahane mekanlar:

Atatürk Arboretumu

Sarıyer’de bulunan Atatürk Arboretumu İstanbul’un en yeşil bölgelerinden birisi. Orman gibi her yer yeşillik ve ağaçlıktır. Çok fazla obje ve alternatif mekanı yok. Çekim için 300-400 lira ücret ödemeniz gerekiyor.

Düğün-fotograf-mekanları5 Düğün-fotograf-mekanları Düğün-fotograf-mekanları2 Düğün-fotograf-mekanları3

Yıldız Korusu

Yıldız korusuna, Beşiktaş-Ortaköy yolu üzerinde Çırağan Sarayı karşısındaki yoldan girerek ulaşabilirsiniz. Çekim için güzel bir mekan. Çadır Köşkü ve Malta Köşkü olmak üzere iki tarihi yapı var. Burada çekim için ücret istenmiyor; fakat bazı izinleri almanız gerekiyor.

Düğün-fotograf-mekanları5 Düğün-fotograf-mekanları7 Düğün-fotograf-mekanları8 Düğün-fotograf-mekanları9

Emirgan Korusu

Doğayla iç içe bir sürü güzel fotoğraf çekebileceğiniz en güzel mekanlardan biri. Bir tek köşkleri arka planda kullanmanıza izin yok.Lale festivali zamanında çok güzel resimler yakalayabilirsiniz. Çekimler için ücret talep edilmiyor.

Düğün-fotograf-mekanları1 Düğün-fotograf-mekanları3Düğün-fotograf-mekanları2  Düğün-fotograf-mekanları4

Rahmi Koç Müzesi

Özellikle sonbahar ve kış düğünleri için güzel bir seçenek olabilir. 5 kişilik bir düğün paketi (gelin,damat,fotoğrafçı ve 2 kişi) için 400 TL ödeyerek çekim yapabiliyorsunuz.Çok fazla obje olduğundan farklı resimler çıkabilir.

Düğün-fotograf-mekanları9Düğün-fotograf-mekanları5Düğün-fotograf-mekanları6Düğün-fotograf-mekanları11

Ihlamur Kasrı

Beşiktaş evlendirme dairesinin yanında bulunan Ihlamur Kasrı güzel tarihi mekanları içeren yerlerden biri; fakat fotoğraf çekmeniz öyle kolay değil,özel izinler almanız gerekiyor. Flaş,tripod ve reflektör yasak. Bu nedenle saatinizi buna göre seçip ışık açısını düşünmeniz gerekiyor.

Düğün-fotograf-mekanları2 Düğün-fotograf-mekanları3 Düğün-fotograf-mekanları4 Düğün-fotograf-mekanları1

Hidiv Kasrı

Mekanda fotoğraf çekimi için ücret istenmiyor; fakat sarayın içinde resim çekmek isterseniz yüksek fiyatları göze almalısınız. Telefonla arayıp veya yüz yüze konuşabilirsiniz; ama telefonla 1000 TL isterlerken yüz yüze 500 TL ye anlaşabiliyorsunuz.

Düğün-fotograf-mekanları5Düğün-fotograf-mekanları8Düğün-fotograf-mekanları7  Düğün-fotograf-mekanları6

 

Tüm bunlardan önemlisi erkenden konuşup izinleri almak;çünkü son dakika buna imkan olmayacaktır. İşinizi sağlama alıp önceden her şeyi halletmeniz çok önemli.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +