Menu

KARARAN DİRSEKLER İÇİN ÇÖZÜM

Kararan dirsekler bayanların olduğu kadar erkeklerinde sinirini bozan bir durum;çünkü ten renginden daha koyu duran dirsekler pekte hoş bir görüntü oluşturmuyor.Özellikle yaz aylarında kol dirseğimizi gösteren kıyafetler giydiğimizde daha çok gözümüze batar.

Dirsek kararması aşırı pigmentasyon sorunundan kaynaklı olabilir, fakat daha çok hava şartları,bakımsızlık nedeniyle olur.

Dirsek neme ihtiyaç duyar . Ellerinizi nemlendirirken dirsekleri de nemlendirmeniz gerekir. Yağ bezi bulunmadığı için sürekli kuruyan dirsekleriniz,kabuk kabuk oldukça renkte kararmalar artacaktır. Bu nedenle mutlaka nemlendirici krem sürünüz.

Dirsek kararmalarını önlemek için banyo esnasında keseleme yöntemini kullanabilirsiniz.Eğer buna rağmen geçmiyorsa aşağıda vereceğim kürleri uygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

-En bilindik kür limon kürüdür. 3 günde bir limonla dirseklerinizi ovalayıp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

-Elma sirkesi kürü ise kesin sonuç alınan kürlerden biri. 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ile 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp dirseklerinize sürün ve 15 dakika bekleyin.Daha sonra ılık suyla yıkayın.

-Eğer bu 2 yöntem işe yaramıyorsa eczanelerde ve online sitelerde satılan beyazlatıcı ürünleri alıp kullanabilirsiniz.Onlar da oldukça güzel sonuçlar veriyor.

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +