Menu

Kat Kat Soyulan Tırnaklar İçin Öneriler

Eğer bu yazıyı okuyorsanız, tırnak soyulmasından gına gelmiş ve kırılan tırnaklardan çokça şikayet etmişsiniz demektir.

Tırnaklar biz kadınların hassas noktalarından biridir. Sağlıklı uzayan,güzel güzel ojelerle süslediğimiz tırnaklara sahip olmak bizim için önemli. Bu nedenle bir çok kürü denemiş, sonuç alamamış olabilirsiniz;ama öncelikle tırnaklarınızın neden soyulduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Sorunu bilmeden çözüm bulmak zor.

Tırnaklar iklim değişiklikleri,yetersiz beslenme,uzun süre havuz veya deniz suyuna maruz kalma, bulaşık yıkarken eldiven takmayarak deterjanlı suya maruz kalma gibi nedenlerle kırılıp soyulabilir; fakat bunun altında sedef,mantar, mineral eksikliği gibi sağlıksal iç kaynaklı nedenlerde yatabilir. Buna dikkat etmeniz sağlığınız açısından da önemli.

Eğer sağlıkla ilgili bir probleminiz yok ve dış nedenler dolayısıyla tırnaklarınızın soyulduğunu düşünüyorsanız işte size evde uygulayabileceğiniz bir kaç kür 🙂

1.kür: 2 çorba kaşığı zeytin yağının içerisine,1 çorba kaşığı bal,1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tane yumurtanın sarısını derim bir kaseye koyup karıştırın. iyice birbirine karıştıktan sonra temizlemiş tırnaklarınızın üzerine bu karışımı sürüp 5 dakika bekleyin bir daha sürüp 5 dakika daha bekleyin. 4 defa 5 dakika aralıklarla üzerinden geçin ve toplamda 20 dakika olmak üzere tırnaklarınızda bekletin ve durulayın. 2 hafta boyunca her gece bu işlemi yapmanız sonucunda değişimi gözlemleyebilirsiniz.

2.kür: Menekşe yağı,kabak çekirdeği yağı ve zeytinyağını bir adet limonla karıştırıp, aklınıza geldikçe günde 2-3 kere tırnaklarınıza sürünüz. 1 hafta içinde sonuç alabilirsiniz.

Bu 2 kürün dışında her gün mutlaka 1 avuç kabak çekirdeği yemeye özen gösterin. Birde kalitesiz ojelerden, asetonlardan uzak durmanızı öneririm.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +