Menu

KIRILAN ALLIK VE PUDRALARI ONARMANIN YOLU

Ben bazen fazla sakar olabiliyorum; özellikle pudra kırma konusunda üzerime tanımam :/ En son yine Physicians Formula’dan aldığım pudramı 2. gününde elimden düşürünce “yok mudur bunu kurtarmanın yolu ya” diye mızıldanırken sağ olsun Google ve yardım sever blogger arkadaşlar çözüme ulaştım.

İlk başta denerken tereddütlüydüm; ama sonuç çok başarılı oldu.

Kırılan pudra,allık veya farlarınız için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan küçük bir kap (bardak altı bile olabilir), kolonya veya alkol (kolonya bulması daha kolay ben kolonya ile yaptım),bir beyaz kağıt ve kırılan ürününüz.

Ve daha sonra sırayla uyguladıklarım.

  • Parçalara ayrılmış pudramı bardak altında tamamen toz hale gelecek şekilde ezdim.
  • Ezdiğim pudramı tekrardan kendi kutusuna aldım içerisine alkol damlattım. Burdaki önemli nokta alkol içinde yüzmemesi.Islak kum kıvamında olmalı cıvık değil.
  • Bir kürdan yardımıyla karıştırdıktan sonra alkol eksikse ekleyebilirsiniz. Her yerin eşit kıvamda olduğundan emin olun.
  • Pudranızın(allık yada far) preslemeniz gerekiyor. Bunun içinde beyaz kağıdınızı üzerine koyup yuvarlak ise yuvarlak altı olan bir şey ile, kare ise kare altı olan bir şey ile pudranıza 45 saniye boyunca bastırın yani presleyin.
  • Bundan sonrası içinde 12 saat gibi bir süre sabretmeniz gerekiyor. Presleyerek şekil verdiğiniz ürünün içinden alkolün uçması için bu süre gerekli. Tamamen kuruduktan sonrada kullanıma hazır ve renginde değişim olmuyor.Pudranızı,allığınızı veya farınızı misler gibi kullanabilirsiniz 🙂

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +