Menu

KIRILAN TIRNAKLARA NE İYİ GELİR ?

Genelde tırnaklar, zayıf yapıya sahip oldukları için kırılır. Özellikle bayanlar tırnak uzatmayı sevdiği için bu sorunu sürekli yaşıyor.

Tırnaklarımıza sürekli oje sürdüğümüz için sert yapısı zayıflar ve tırnaklar sararıp kırılmaya başlar. Ojeyi sürüyoruz ve daha sonra cıkarmak için aseton kullanıyoruz. Ojesiz gezmediğimizi düşünürsek tırnaklar toparlanmadan sürekli bir kimyasala maruz kalıyor. Buda tırnağın yapısına zarar verip kırılmasına neden oluyor.

Eğer oje sürmeyen biriyseniz ve buna rağmen tırnaklarınız kırılıyorsa bunun nedeni beslenmenizdeki eksikler ve vitaminsizliktir. Zaten tırnaklarınız keratin yapıda olduğundan dikkatli takip ederseniz, tırnaklarınız uzamamaya kırılmaya başladığı dönem saçlarınızda da sorunlar yaşadığınızı farkedersiniz. Aslında bu size vitamin ve mineralleri vücudunuza eksik aldığınıza dair bir sinyaldir.

Sık sık oje sürmeyip arada tırnaklarınızı dinlendirmelisiniz. Sürdüğünüz ojelerle 1 hafta gezinmeden, 2 günün sonunda dilmeniz gerekiyor.

Tırnaklarınızın kırılmaması için bakım kürleri:

  • 2 yemek kaşığı hint yağı ve 2 yemek kaşığı limon suyunu karıştırıp tırlaklarınızı 5 dakika içinde bekletiyorsunuz.Hergün yapmanız sonucunda tırnaklarınız baya toparlanacaktır.
  • Yarım limonun suyuna
    2 kaşık menekşe yağı ile 2 kaşık elma sirkesini karıştırıp tırnaklarınızı bekletebildiğiniz kadar bekletin.Tırnaklarınızın sertliğini geri kazandıracaktır.2 yada 3 günde 1 uygulayabilirsiniz.

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +