Menu

KUYRUKLU EYELİNER ÇEKMEK İÇİN

İlk önce kapatıcıyı göz kapaklarımıza sürüp, eyelinerin daha sonradan dağılmasını engelliyoruz. Göz kapaklarımız iyice pürüzsüzleşip, kapatıcıyı emene kadar beklemek gerekiyor

Daha sonra gözün bittiği yerden yukarı doğru kuyruk için ince bir çizgi çekiyoruz.

12

Çektiğimiz çizginin ucundan göz kapağımızın, iç tarafta kalan buruna kemiğine yakın kısmına,aşağı doğru çapraz olarak eyelineri çekiyoruz.(ne kadar doğru anlattım bilmiyorum ama resimde daha iyi anlaşılır.) Ayrıca elleriniz titriyor,düz çizgi çekemiyorsanız noktalar koyarak birleştirip çekebilirsiniz.

3

Daha sonra içini boyayarak dolduruyoruz.

4

Eyeliner sürmekteki en zor yan uçtaki çizgiyi birleştirirken doğru çizmektir. Bir de ayarı kaçınca üzerinden geçerek kalınlaştırmadan düzeltebilmektir.

Ben eyeliner sürerken taşan kısımları kulak temizleyici pamuğun ucuna kremsi göz makyaj temizleyici yada nemlendirici bir krem sürerek temizliyorum. Bir de eyelineri sürer sürmez gözümü açmıyorum biraz elimle yelledikten sonra açıyorum.

Likit eyelinerleri pek tercih etmiyorum. Nedeni ise kirpiklerime sürekli bulaştırıyor olmam. Jel eyelinlerler bu konuda oldukça kullanışlı.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +