Menu

LANCOME La Nuit Tresor Edp

Ablamın Lancome parfümlerine karşı bir zaafı var.Ne zaman elinde yeni çıkmış veya yeni aldığı bir parfümle gelse Lancome markası oluyor 🙂 Bende her seferinde aldığı parfümlere bayılıyorum.
İkimizde tatlı parfümleri seviyoruz.Özellikle paçuli ile sonlanan parfümlerin bende farklı bir etkisi var.Kokladıkça koklayasım geliyor.

Lancome La Nuit Tresor ile tanışalı baya oldu.  Lancome ‘La Vie Est Belle’ kokusunun daha ağır versiyonu olduğunu düşünüyorum.

Üst notaları litchi ve frambuaz: Ben frambuazı her haliyle çok sevdiğim için kokusunu hemen aldım litchi tropik bir meyve olduğundan ben tadını da kendisini de internetten biliyorum bu nedenle kokusunu bilmiyorum ve ayırt etmem pek mümkün olmadı.

Orta notaları  karagül ve tütsü: Tütsü yaktığınızda farklı bir koku vardır. Tütsü yaktığınızda kokunun oda spreyi mi tütsü mü olduğunu hemen ayırt edersiniz ya,aynen öyle parfümü sıktıktan sonra üst notadan orta noktaya 30-45 dk arasında geçerken karagülün kokusunu tütsümsü halde alıyorsunuz.

Dip notaları ise pralin,vanilya,paçuli,orkide ve pairus: Ben saf vanilya kokusundan pek haz etmesem de vanilyayla bütünleşen kokuların verdiği yoğun kokuyu seviyorum.Bu ara nedense seçtiğim parfümlerin çoğunun dip notasında paçuli bulunuyor.Ondan olsa gerek paçuliye zaafım var.

Kalıcılığı konusunda orta seviyede diyebilirim;çünkü La Vie Est Belle kullandığımda uzun süre eşyalarımın bile üzerinden çıkmaz kokusunu sürekli alırken,bu parfümde bu durumu daha az yaşadım.

Şişesi güzel olan parfümleri seviyorum.Şişesi oldukça güzel kurdeladan yapılmış siyah gül de parfümün içeriğindeki karagül ile eşleşmiş.

Vazgeçilmez parfümlerim arasına girmeyecek olsa da kokusunu beğendim.Umarım sizde beğenirsiniz 🙂

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +