Menu

MASKARA SEÇMENİN PÜF NOKTALARI

Hani ürün daha iyi? Maskara seçerken hangisine önem vermeliyim? Topaklanma neden olur? Kirpikleri tek tek ayıran maskara hangisi?

İyi bir makyajın olmazsa olmazı maskaradır. Gözler önemlidir ve onu belirginleştirmek kıvrımlı hacimli kirpiklerden geçer. Doğuştan kıvrımlı takma gibi kirpiklere sahip değilseniz yana yakıla hacim veren dolgun gösteren maskaralar aramaya denemeye başlayacaksınız.

Kirpiklerimize maskarayı sürerken en dipten başlayıp uca doğru sürmeliyiz. İlk katı sürdükten sonra biraz bekleyin sonra ikinci katı sürün.

Eğer kirpikleriniz düz ise düz konumlu olan maskaraları seçmelisiniz. Kısa kıvrımsız kirpiklere sahipseniz kıvrık şekilli maskaralar satılmakta onları kullanarak daha dolgun ve daha kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Tek tek ayrılmış kirpikler istiyorsanız kauçuk yapılı maskaraları seçmelisiniz fırçaları diken görünüme sahiptir. Seyrek kirpikleriniz var ise daha sık fırça şeklindeki maskaraları seçmelisiniz.

Sonbahar ve ilkbahar yağmurun çok yağdığı zamanlardır. Suya dayanıklı maskaraları tercih etmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Topaklamayı nasıl engelleriz? Maskara sürerken en sinir bozan ve sık rastlanan durumdur. Kirpiklerinizi maskara sürmeden fırçalayabilirsiniz. Bu ayrılan kirpiklerin daha kolay boyanmasını sağlayacaktır. Tıpkı taranmış saçlar gibi. Ama en önemlisi birinci kattan sonra kurumasını beklemektir. Ayrıca topaklanma karşıtı ürünlerde satılmaktadır

Kirpik kıvırıcılardan yardım alanlarımız içinse bu işlemi maskara sürmeden yapmalarını öneririm.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +