Menu

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Ahh o kıvrım kıvrım kıvrandıran ağrılar! Ansız ansız saplanan sancılar!

Mide yanması neredeyse her insanın başına gelmiş bir şeydir. Mide yanması başladığı an ilk işimiz ilaç kullanmadan bunu nasıl dindiririz kısmını araştırmak oluyor. Bende çok sık bu ağrıları yaşayan biri olarak sizin için evde sorunu çözebileceğiniz bir kaç öneriyi bir araya topladım.

Mide Yanması Neden Olur?

Mide yanması midedeki asit seviyesinin artmasından kaynaklı oluşur. Midede gaz sıkışması sonucu yanma hissi gerçekleşir. Ekşimsi yakıcı bir sıvının sadece mide içindeki yanma hissiyatı dışında yemek borusundada yanma hissedebilirsiniz. Yediğiniz yemekler çok önemlidir. Ekşi,acı ve baharatlı olan gıdalar mide asidinin artmasını tetikler. Bu nedenle bu tarz gıdalardan uzak durmanız gerekiyor.

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Süteğer mideniz yanmaya başladı ve ilaç içme imkanınız yoksa bir bardak soğuk süt sizin kurtarıcınız olabilir. Sütün mideyi yatıştırıcı,asit dengeleyici özelliği vardır. Bu nedenle ilk yapacağınız şey bu olmalıdır.

Muz, yemekte mide asidini azaltmaya yardımcı olur.

Zencefil ve kekik çayı, bu iki çayında bilinen bir mide asit dengeleyici özelliği vardır. Demledikten sonra biraz ılık haldeyken içebilirsiniz

Ama siz bunlar dışında ilaç ile çözüm arıyor iseniz. Anında bir oh! dedirtecek şurup Rennie Duo ‘ dur. Normal Rennie şurup o kadar etkili değildir. Duo olanını almanız, naneli ferah kokusu gibi içinizide ferahlatacak yanma hissinizi anında kesecektir

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +