Menu

PARFÜM SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Güzel kokmak, kendimize ait tenimize uygun bir kokuya sahip olmak isteriz. Parfüm seçmeye çalışırken de ondan ona geçerek bir sürü koku deneriz.

Doğru olan parfümü sıkar sıkmaz aldığımız kokuya kanıp almak değildir.Doğru olan bir iki saat bekleyip koku oturduktan sonra seçim yapmaktır.

Parfümeri de kokuları sonradan koklayıp en son haline göre karar verelim diye küçük kâğıt parçalarına sıkıp üzerine isim yazarlar. Siz daha sonra gidip beğendiğinizi alabilirsiniz; fakat buda doğru seçim yapmanızı sağlamaz.

Parfüm için doğru kararı teninize sıktıktan sonra verebilirsiniz. Koyu bir tene sahipseniz daha yoğun kokuları, açık bir tene sahipseniz de ferah,taze kokuları tercih etmelisiniz.

Mevsimsel değişikliklerde kokunuzu değişmeniz önemlidir. Kışın kokunun etkisi soğuk nedeniyle azalır.

Parfümler genellikle üç katmanlıdır farklı notaları farklı katmanlarda hissedersiniz. İlk katman ilk sıkımda aldığınız fakat geçici olan katmandır. Bu nedenle en son notadaki etki önemlidir.

Denemek istediğiniz parfümü mutlaka nabız atışını hissettiğiniz yerlere sıkın ve sakın ovuşturmayın. Bu moleküllerin dağılmasına parçalanmasına neden olacağından iyi bir sonuç vermeyecektir. Bu dediklerimi uyguladığınızda daha iyi sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +