Menu

SAÇ KIRIKLARINI ÖNLEMEK İÇİN

Kadınların en büyük dertlerinden biri saç kırıklarıdır. Başa çıkmanın en birinci yolu saç ucundan aldırmak olsa da bildiğiniz üzere kuaförlerimiz ucundan 2 parmak aldırmaya gittiğimiz uzun saçlarımızı hiç acımadan 1 karış kesebiliyorlar. Bu sebepten dolayı saçlarımızı kestirmekten korkup çoğumuz bakım yağları kürler bir çok çözüm ararız; fakat saç kırıkları ne kadar bakım yağı maske vs. kullansanız da kırıkları azalmaz yeni kırklar önlenmiş olur kısacası tek çözüm kalır kestirmek tabi ucundan kesebilen güvenilir kuaför bulabilirseniz 🙂

Saçlarınızın kırılmaması için alınabilecek önlemlerden bir kaçı: 

 Saçları ıslakken taramamak gerekir, çünkü ıslak saç daha narin ve kırılgandır. Saçlar kuruduktan sonra taramak daha az kırılmaya neden olur.

 Saçlarımızı metal ya da plastik taraklarla değil de, tahta tarakla tararsak kırılmayı en aza indirgeriz. Tarak çok önemli.

 Duşta saçı birine karıştırmadan yıkayıp durulayın. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla sertçe ovalamayın

 Aşırı ısı, saçın güçsüzleşip kırılmasına neden olur. Yani ne kadar az fön, maşa, o kadar az kırık. Saçı kurutmayan,kırmayan düzleştirici yoktur. Düzleştirici satıcılarının kocaman bir yalanıdır “Seramik olduğu için kırmaz” yalanı.

 Saç boyaları kimyasallar içerdiği için saçın kırılmasına etkendir, özellikle de açık renkler ve kırmızı, mor gibi farklı renkler.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +