Menu

Selective Ammino Keratin Saç Maskesi

O biiirrr kurtarıcı, o biiirrr onarıcı, o benim saçlarımın can dostu.. Biliyorum çok komik bir giriş yaptım ama nasıl bir bağım olduğunu başka kelimelerle anlatamazdım. 🙂 Yaklaşık 1 senedir platin saçlarımın ayrılmaz ürünü olduğundan, öve öve bitiremiyorum.

Geçen sene yaz sonrası, saçlarımı deniz ve güneşe  kurban vermişken, nette deli gibi ürün arayışındaydım. Sürekli profesyonel ürünler kullanıyorum; ama daha hızlı etki edecek yeni birşey bulmalıydım. Saç aynı ürünü uzun süre kullanınca artık tepkisizleşmeye başlıyor. Daha sonra bu ürünü okudum yorumlarını inceledim ve almaya karar verdim.

Ürünü Gratis’lerde bulabilirsiniz. Ben internetten sipariş etmeyi daha çok seviyorum; çünkü her zaman daha uygun rakamlara temin ediyorsunuz. Hepsiburada sitesinden siparişimi verdim. Geldiği gibide kullanmaya başladım.

Ürünün üzerinde bir açıklama bulunmuyor ne yazıkki. Her sitedede farklı bir şey yazıyor. Ben iki yöntemdende bahsedeceğim.

İlk kullanımı şu şekilde : Duşta ,diğer kullandığımız saç maskeleri gibi saçımızı şampuanlayıp duruladıktan sonra , saçımızın suyunu aldıktan sonra tamamına sürüp 10-15 dakika kadar bekletmek ve durulamak. Açıkçası bu yöntem ile alabileceğiniz etki diğer saç maskeleriyle neredeyse aynı. Bu nedenle ben bu ürünü anlatacağım ikinci yöntemi ile kullandım.

İkinci kullanım şekli ise: Duşta saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, suyunu alıp nemli bir hale getirin. Nemli saçın tamamına Selective Ammino Keratin maskesini yediriyoruz. Daha sonra saçınızı alüminyum folyo ile sarıyoruz. Benim sorunum saç uçlarımda olduğundan saç uçlarıma yedirip,uçlarını alüminyum folyo ile sarıyordum. Sizde sorununuza göre tamamı ve ya uç kısımlarını sarabilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra,keratin etkisinin artması için fön ile folyoya ısı uyguluyoruz ve en az 2 saat daha bekliyoruz. Saçınızı bu süreç sonunda yıkayabilirsiniz.

Eğer duştan çıkmak, tekrar duşa girmek zor geliyor ise saçlarınızı nemlendiripte maskeyi yapabilirsiniz.

Ben bu ikinci yöntemi ilk zamanlar haftada 3 kere tekrar ettim.Daha sonraları haftada ikiye düşürerek devam ettim. Saçlarımda ilk yıkmadan itibaren değişimi gözlemleyebiliyordum.Saçlarınız benim gibi aşırı yıpranmış değil ise ilk yöntemide kullanabilirsiniz. Ve ya bu ürün yerine Otacı’nın keratin maskesini kullanabilirsiniz. (Otacı Keratin Maskesi yazıma BURADAN ulaşabilirsiniz )

Selective Ammino Keratin 1 senedir benim saç bakımı listemin eksik olmayanlarından. Bittikçe internetten sipariş veriyorum. 1 tanesi 300 ml tüp şeklinde ve kokusu oldukça güzel. Ben annemle birlikte kullandığım için 2 ay gidiyor eğer siz tek kullanacaksanız, daha uzun süre gideceğini düşünüyorum.

Siz daha önce bu ürünü kullandınız mı? Sizin kullanım yönteminiz yorumlarınız neler? Benimle paylaşırsanız çok sevinirim 🙂

♥Unutmadan beni sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz ?

2 Yorum

  1. Pınar dedi ki:

    Merhaba ?Bende bir süredir bu ürünü kullanıyorum yeri geliyor banyoda krem niyetine yeri geliyor maske niyetine ve en son denediğim şekil ise banyodan sonra çıkıp nemli saçıma iyice yedirdim sonra fon makinası ile bi güzel kurutup duzlestirici ile presledim.onarimi gerçekten çok güzel.saclarim ince telli olmasına rağmen hiç agirlastirmiyor.

    • Derya BOZKURT dedi ki:

      merhaba 🙂 Ürünün işinize yaramasına çok sevindim. Benim eksik etmediklerimden bir ürün. Gerçekten düzenli kullanımda etkisini çok görüyor insan:)

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +