Menu

TER KOKUSUNA ÇÖZÜMLER

Havalar güzelleşti.Kuşlar,çiçekler,böcekler,güneş derken yaz geliyor ve sıcaklar artmaya başlıyor.Yazın en büyük sıkıntısı terlemek.Kötü kokusu ve yapış yapış hissettirmesiyle insanı huzursuz eden bu durumdan kurtulmak için sizinle bir kaç çözüm paylaşacağım.

Ter kokusuzdur.Kokuya sebep olan o bölgeye yerleşmiş bakterilerdir.Bu sebeple öncelikle bu bakterilerden kurtulmalıyız.Nasıl mı? Öncelikle sık duş alarak temizliği sağlayacağız.En çok terleyen bölgenin koltuk altı olduğunu düşünerek bu bölgeyi daha özenli temizlemeliyiz. Antibakteriyal sabunlar kullanabilirsiniz,işe yarayacaktır.

Deodorantlar konusu biraz hassas bir konu ;çünkü etkisini görebilmeniz için teninize uyumlu marka ve özellikteki deodorantı bulmanız gerekiyor.

Kesinlikle önceki gün giydiğiniz kıyafeti giymemeniz gerekiyor.Kirli kıyafetler bakteri üretimine katkı sağlıyor.

Sinir stres in azaltılması işe yarayacaktır.Stres anında ter seviyesi artacak ve bakterilerin daha rahat koku yayması sağlanacaktır.

Sirke kürü(beyaz sirke):

Sirke pH ı düşürme etkisi olduğundan bakteri oluşumunu azaltacak ve koku oluşumuna engel olacaktır.Bir pamuk üzerine döktüğünüz sirkeyi koltuk altına sürünüz.İsterseniz duş sırasında koltuk altınızı sirkeyle yıkayabilirsiniz.Sirke üzerine deodorant kullanmayınız.

Limon kürü:

Limonda sirke gibi pH’a etki ettiğinden bakteri oluşumu azalacaktır.Yarım limonu koltuk altınıza sürünüz ve yıkamayınız.

Karbonat Kürü:

Karbonat bakteri oluşumunu engeller fakat ter oluşumuna engel olamayacağı için limonla birlikte kullanılmalıdır.Yarım limonun suyunu karbonatla karıştırıp çamur kıvamına gelince koltuk altınıza sürüp bekletin 15-20 dakika sonra yıkayın.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +