Menu

Tom Ford Velvet Orchid

Yine bir parfüm ile karşınızdayım.

En hit parfümler arasına adını yazdırmış, çıktığı günden beri hızla yayılıp bir çok bayanın makyaj masasında çantasında yerini almış olan mis gibi bir parfümden bahsedeceğim.

“Sen çiçek kokusu sever miydin?” sorusuna cevabım elbette ki HAYIR ; ama sevmediğim şey çiçek kokusu değil, çiçek kokulu parfümler 😉 Kötü koktuklarından değil. Sadece tatlı kokular beni daha fazla cezbediyor. Peki bu Tom Ford için geçerli mi ? Ona da HAYIR ;çünkü Tom Ford tatlı ve çiçek kokularının bir arada bulunduğu bir parfüm.

Benim bu parfümle tanışmam çok yakın oda arkadaşım sayesinde olmuştu. Kendisi o kadar çok seviyordu ki stok yapmıştı. Oda da sürekli sıktığından buram buram kokusu kalıyordu. Adının içerisinde geçen Orchid yani orkidenin aksine tatlı notaları da alıyordum. Arkadaşım inatla çiçek kokusu olduğunu söylesede burnuma çarpan tatlı kokuyu ayırt edebiliyordum,ki doğruymuş.

Tom-Ford-Velvet-Orchid-

Tom Fort Velvet Orchid içerisinde hem tatlı hem çiçek notalarını taşıyan bir parfüm.

Üst notasında bulunan, bergamot,yeşil mandalina,rom ve bal kokusundan hızla çarpan bergamotla karışık bir rom kokusu oluyor fakat çok ayırt edilebilir değil. Bunun nedeni ise orta notaya hemen geçiş halinden kaynaklanıyor 5 dakika bile sürmeden üst ve orta notanın harmanlandığı hoş bir koku alıyorsunuz.

Orta notada yasemin,siyah ve mor orkide çiçeği,sümbül,manolya ve yasemin  kokuları bulunuyor; fakat ben bu kokuları ayrı ayrı değilde,üst notadaki rom ile karışan kadifemsi bir çiçek kokusu halinde aldım.

Alt notasında ise balzam, laden otu, sandal ağacı ,mür yağı, süet ve vanilya bulunuyor.

Parfümü sıktıktan 2 saat sonra tenime oturan ve burnuma çarpan koku baharatla karışık yoğun çiçek kokusuna eşlik eden tatlı bir vanilya kokusu oldu. Tatlı,adında geçen ‘Velvet’ gibi kadifemsi ve yumuşak çiçek kokularını içeren güzel bir parfüm. Diğer parfümlerim gibi notaları tek tek yazmış olsam da bu parfümün benim için farkı her notayı birleşik hissetmemdi. Üst,orta ve alt notaların birbirine hızla karıştığı mükemmel bir koku.

Kalıcılığı uzun sürüyor,dolabınız odanız günlerce kokabilir.Bağımlısı olup eksik etmeyebilirsiniz.

Mis kokulu günler 🙂

Beni sosyal hesaplarımdan da takip etmeyi unutmayın :)♥♥♥

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +