Menu

YAĞLI CİLTLER İÇİN PEELİNG TARİFİ

Yağlı cildin en büyük nedeni ciltte bulunan sebumdan kaynaklanır. Sebum denen maddenin fazla salgılanması yağlı,az salgılanması ise kuru bir cilde sahip olmanıza sebep olur. Bu nedenle öncelik sebum dengesini sağlamaktır.

Eğer yağlı bir cildiniz varsa daha çabuk tıkanan gözeneklere, sık sık çıkan sivilcelere ve siyah noktalara da sahipsiniz demektir.Yağlı cildin en büyük artısı kırışıklarınız az olacaktır belkide yok denecek kadar az 🙂

Evde yapılan peelinglerin kozmetikçilerden alınanlardan daha iyi olduğuna inanıyorum. Elbette kozmetik markalarını kullanıyoruz ;ama fırsat buldukça evde kendiniz yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

  • 1 çorba kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı mısır ununu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ovalayarak dökülebildiği kadarını döktükten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Daha sonra cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Bu peelingi haftada 1 yapabilirsiniz.(Aslında bir çok peeling için geçerli bir kural bu)
  • Sebum oranını düşürmek için cildin pH dengesini düzene sokacak limondan yararlanabiliriz. 1 tatlı kaşığı limonu 2 çorba kaşığı yoğurt,2 çorba kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı kil ile karıştırıp macun kıvama getirin. Yüzünüze masaj yaparak sürdükten sonra kurumasını bekleyiniz. Yüzeyde ki kuruyanları soyduktan sonra ılık suyla temizleyiniz.Haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +