Menu

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Kürü

Benimde bir çok bayan gibi bakım günüm pazar!

Yüz maskemi, tırnak ve saç bakımımı yapmak için neden bugünü beklediğimi bilmesem de pazar günlerimi bu işlere ayırmaktan keyif alıyorum 🙂

Saçlarım platin ve sürekli dipleri geliyor. Her dip boyasında ise ister istemez uçlardan yanma ve kırılmalar oluyor. Saçlarımın güçlenmesi ve uzaması için kullandığım saç ürünleri dışında birde bakım maskesi yapmam gerekiyor.

Ben hakiki zeytinyağının saç bakımı üzerinde tek başına bile etkili olduğunu düşünüyorum; fakat bu marketlerde satılan yoğun kokusu olmayan seyreltilmiş olanlardan bahsetmiyorum.Bildiğiniz buram buram kokmalı.

Ben zeytinyağı, hint yağı, argan yağı ve Bemiks ampulü karıştırıyorum. Bazı zamanlarda elimde varsa ekstradan badem ve hindistan yağı da katıyorum.

Zeytinyağı içeriğindeki yoğun E vitamini nedeniyle onarıcı özelliği çok fazla olan bir yağ.Zaten faydaları saymakla bitmiyor.( Zeytinyağının faydalarını yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz ).

Argan yağı çıktığından beri en çok anıldığı kullanım alanı saçlar. Bir E vitamini deposu olması nedeniyle o da saçları besliyor nemlendiriyor ve hücreleri yeniliyor.

Hint yağı ise biraz yoğun bir yağ. Saç tellerini kalınlaştırarak,sağlamlığını arttırıyor. Bu nedenle uçtan kopmaları,kırılmaları engellediği için saçlarınızın da kolay uzamasını sağlıyor.

Bemiks ampül ise B vitamininin ampül hali. Saç uzamasında en bilindik vitaminlerden biridir.Kokusu biraz ağır olsa da saça katkısının çok olduğundan emin olabilirsiniz.

sac-bakim-maskesi-

 

Resimde en sonda gördüğünüz şişe, eskiden hazır aldığım bir bakım yağının pompalı şişesi. Bittikten sonra atmadım ve karışımları bu şişe içerisinde yapıp saklıyorum. Saçımı yağlamadan önce şişeyi çalkalayarak kullanıyorum.

Saçımın durumuna göre haftada 1 veya 2 kere uyguluyorum. Akşamları uygulayıp, streç filmle sarıp uyuyorum ve sabah yıkıyorum. Gece insan vücudu biyolojik olarak onarımda olduğundan, gece saçlarınızda kalması hem onarımı hem de daha fazla emilmesi için daha etkili bir yöntem.

Bu kadar vitamin bir araya gelirde beslemez mi? Elbette besler. Saçlarım hızla uzuyor ve platin olmasına rağmen çok sağlıklı duruyor. Bu nedenle kesinlikle tavsiye ediyorum.

Benim bakım rutinim böyle sizin ki nasıl?

Beni sosyal hesaplarımdan da takip etmeyi unutmayın :)♥♥♥

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +