Menu

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hemen hemen herkes yirmilik diş ağrısıyla hayatının bir evresinde tanışmıştır. Ya dişler çıkarken yada ilerleyen zamanlarda mutlaka bir ağrısı olmuştur. Benim hiç böyle bir ağrım olmadı,dört dişimde çıkarken hiç ağrı hissetmedim, farketmedim bile ama herkes benim kadar şanslı olamayabiliyor.Umarım ilerleyen zamanlardada bir sıkıntım olmaz 🙂 Elbette ilk yapılması gereken doktora gitmek, ama doktora gidene kadar o katlanılmaz acıyı dindirebilecek birşeyler lazım.

Bu yazıyı yazarken çevremde yirmilik diş ağrısı çeken ve bu süreçte evde bir kaç yöntem uygulayan insanların denenmiş sonuç alınmış önerileriyle yazıyorum.Umarım sizinde işinize yarar ve kısa süreliğinede olsa bir rahatlama hissedersiniz.

Karanfil yağı; bildiğiniz üzere karanfilin içindeki esanstan kaynaklı tohumunu ağız kokusuna karşı çiğnerken bile diliniz uyuşur. Karanfil yağını ağrıyan diş bölgesine,damağına sürerseniz bir kaç dakika içinde o bölgede bir uyuşma olacak ve ağrıyı hissetmeyeceksiniz.En etkili yöntemlerden biridir.

Sarımsak; sarımsağı ufak ufak doğradıktan sonra iyice ezip,ağrıyan bölgeye damak kısmınıza sürerseniz uyuşma etkisi yaratacaktır.Sarımsak ağız kokusuna neden olacak diye endişe edebilirsiniz, haklısınızda ; ama sarımsak doğal bir antibiyotik etkisi yaratır. Yani uyuşturmak etkisi dışında orda iltihap yapan bakteriler üzerindede bir etki sağlayacaktır. Bir taşla iki kuş !

Nane yağı; bundada aynı şekilde ağrayan bölgenize sürerek geçici bir uyuşma etkisi alabilirsiniz.

Rakı; insanlar genelde bunun ile dalga geçse de bir pamuk yardımıyla rakıyı dişiniz çevresine sürerseniz uyuşma etkisi yapacaktır. Kesinlikle içmiyoruz. İçerisinde bulunan alkol uyuşma sağlayacaktır hemde mikrop öldürücü etkisi vardır.

Tüm bu önerilerden sonra tekrar belirtmek isterim doktora gitmek asıl yapılması gerekendir;çünkü dişinizin ne durumda olduğunu görmeden bu yöntemleri uygulasanız da uzun vadeli çözümler değildir. Dişinizin yamuk çıkması, yoğun iltihaplı olması ,diş çürüğünüzün olması ileride daha ciddi sorunlara yol açabilir. Doktora gidip muayene olmak en doğru olandır. Belki çekilmesi gerekiyordur belki de ilaç ile çözümü vardır. Bunu doktora gitmeden bilemezsiniz.

Sağlıkla,güzellikle kalın..

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +