Menu

ZEYTİNYAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Zeytinyağı en doğal nemlendiricidir. Hakiki zeytinyağı, size doğal bir yolla kimyasalsız,yumuşak,güzel bir cilt sağlayacaktır. Diğer bitki yağlarından daha avantajlıdır.

Zeytinyağı omega-3 asitleri açısından oldukça zengindir. Buda pul pul dökülen kuruyan ciltlerde yatıştırıcı etki göstererek yumuşamasına neden olur. Cilde kaybettiği nemi kazandırır.

Zeytin yağını hamilelik döneminde kullanmak çok yararlı. Karın bölgesinde aylar ilerledikçe gerilme artacağından, nemlendirici kullanmanız çatlak oluşmaması açısından önemlidir. Vazelin veya nemlendirici kremler kullanmak yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Elleriniz kış aylarında soğuk nedeniyle nemini kaybeder. Geceleri ellerinizi zeytinyağı ile ovaladıktan sonra pamuklu eldiven takarak uyursanız, sabah elleriniz pamuk gibi yumuşak olacak ve gün içerisinde de kurumayacaktır.

Bildiğiniz üzere zeytinyağı bir E vitamini deposu. Yüzünüzde çıkan yaraları, kızarıklar için oldukça iyi bir onarıcıdır.

Zeytinyağı ve şekeri karıştırıp dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz

Kas ağrıları içinde zeytin yağını, biberiye yağıyla karıştırıp masaj yaparak sürmek ağrılarınıza iyi gelecektir.

Tırnak kenarlarında etler oluşmaması için, tırnaklarınızı zeytin yağında 3 günde bir 10 dakika bekletip yıkayabilirsiniz;çünkü yanlardaki etler kuruyan deriden kaynaklı oluşur.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

ins

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Cannot add access token directly to the shortcode.

Haftanın Videosu

Bumerang - Yazarkafe

Facebook

Twitter

Google +